salon skandynawski

Wnętrze w stylu skandynawskim

Popularny już od kilku sezonów styl skandynawski to nic innego jak dominacja bieli i szarości. Mieszkanie urządzone w tym stylu wygląda na dużo większe, "czystsze" i bardzo jasne. Ściany pomieszczeń są malowane w kolorach bieli, mogą to być bardziej ciepłe lub chłodniejsze odcienie bieli - nie ma reguły. Urządzając mieszkanie mamy dużą dowolność - możemy śmiało wykorzystać nowoczesne meble, a także wyszukane antyczne meble, możemy także mieszać meble nowe-stare. Często wykorzystane wiekowe meble malowane są na biało, a jeśli w pomieszczeniu mamy drewniane sufity bądź podłogi, także są przemalowywane na biało. apartamenty na sprzedaż władysławowo

Dekoracje

Styl skandynawski bardzo "lubi" naturę, w mieszkaniach skandynawskich możemy znaleźć dekoracje wykonane z wikliny, juty, dodatki z kamieni czy surowego drzewa. Okna w pomieszczeniach są bardzo ważnym punktem, mają za zadanie wpuścić jak najwięcej światła, dlatego jeśli planujemy salon w tym stylu, rezygnujemy z wszelkich firan bądź zasłon. Dodatki nie muszą być tylko białe, stanowczo możemy wykorzystać złote dodatki, intensywne kolory, które nieco ożywią pomieszczenie. Pamiętajmy by nie przesadzić z liczbą dekoracji, im mniej tym lepiej!

Wnętrze małym kosztem

Wydawać by się mogło, że styl skandynawski należy do droższych "wystrojów", jednak wcale tak nie jest. Meble z łatwością znajdziemy w popularnych salonach za nieduże pieniądze, a jeśli szukamy czegoś oryginalnego - warto wybrać się na tzw. wyprzedaże garażowe, gdzie za parę groszy możemy wyszukać perełki. Tak samo jest z dekoracjami, coraz częściej możemy znaleźć pasujące dekoracje do tego stylu nawet w marketach i popularnych sieciówkach. Meble jak i dekoracje możemy także samodzielnie przemalować na kolor bieli, szarości bądź czerni. Mamy ogromną dowolność!