przeprowadzka

Przeprowadzka - jak szukać pomocy

Planujesz przeprowadzkę? Ten artykuł pomoże Ci wybrać w jaki sposób najwygodniej przenieść rzeczy z punktu A do punktu B. Doradzamy czy zdecydować się na firmę przeprowadzkową, transportową, a może samemu spróbować przenieść swoje rzeczy do nowego miejsca.

Sprawdź ilość i jakie rzeczy musisz przenieść

Rozplanuj wcześniej co musisz ze sobą zabrać i jakie gabaryty mają przedmioty. Jeśli Twoimi bagażami są jedynie ubrania, książki i sprzęty kuchenne, zastanów się czy w ogóle potrzebna jest Ci firma przeprowadzkowa. Ubrania możesz zapakować do mocnych worków, książki i inne rzeczy, które mogą uszkodzić się podczas transportu zapakuj do kartonów, szkło zabezpiecz dodatkowo papierem. Jeśli nie masz swojego auta możesz skorzystać z samochodów na minuty. Opcja wypożyczenia auta na minuty jest dostępna w większości dużych miast, nie potrzebujesz żadnych umów, wystarczy aplikacja i prawo jazdy. Jeśli przeprowadzka jest w tym samym mieści za tę opcję zapłacisz około 50-100 zł - jeśli odległość jest niewielka, możesz zapłacić znacznie mniej.

Firma przeprowadzkowa czy transportowa?

W przypadku kiedy masz do przetransportowania meble warto zdecydować się na pomoc. Jeśli chcesz samodzielnie przygotować meble, wnieść je i złożyć, możesz zgłosić się do firmy transportowej, natomiast jeśli szukasz kompleksowej pomocy, gdzie Twoje meble zostaną złożone, rzeczy przygotowane do transportu, a po przewiezieniu ich w nowe miejsce meble zostaną złożone - wybierz firmę przeprowadzkową. Ceny firm przeprowadzkowych zaczynają się od około 200 zł. Możesz ustalić z firmą z jakich dodatkowych opcji pomocy chcesz skorzystać. Pamiętaj, aby wybierać firmy sprawdzone - z dobrymi opiniami. Pamiętaj także o umowie, która zabezpieczy Cię przed ewentualnym zniszczeniem sprzętu podczas transportu.