słoik dekoracja

Oryginalne dekoracje handmade

Aby sprawić by nasze pomieszczenie zyskało charakter konieczne są dekoracje. Jak urządzić salon czy sypialnie, tak by było bardzo oryginalnie? Najoryginalniej będzie przygotować samodzielnie dodatki do wystroju. Jeśli dysponujesz wolnym czasem i lubisz dekorować swoje 4 kąty, ten wpis jest własnie dla Ciebie!

Dodatki za grosze

Świeczki i lustro - to bardzo proste i niebanalne połączenie. Potrzebujemy okrągłego niewielkiego lustra z ramką, np. białą, lustro będzie służyło jako taca, stawiamy kilka białych świeczek o różnej wielkości i możemy dodać dekoracyjne kamienie, muszelki, suszone kwiatki i inne elementy jakie przyjdą nam do głowy. Możemy użyć zwykłej tacy, nie musi być to koniecznie lustro.

Butelka i lampki ledowe - proste i jakie piękne! Wystarczy do butelki włożyć małe lampki led i dekoracja jest gotowa. Będą pięknie prezentować się na półce lub parapecie, szczególnie po zmroku.

Makrama - czyli bardzo dawna sztuka wiązania sznurków, stała się od niedawna bardzo popularna. W internecie znajdziemy wiele filmów pokazujących sposoby splotów. Do wykonania ozdób na ścianę czy żyrandoli i innych elementów z makramy wystarczy żyłka i specjalny sznurek.

Wazony, słoiczki i koronka - masz w domu dużo słoików? Możesz je łatwo udekorować tasiemkami, koronką. Zyskają oryginalność i będą pięknie się prezentować jako wazon na kwiaty lub świecznik. Do wazonu możesz także włożyć suche gałązki i ustroić je białymi bombkami z drewna czy koronki.