sypialnia

Kolory ścian

Stoisz właśnie przed wyborem koloru jaki położysz na ściany? Zastanawiasz się jakie barwy są obecnie na topie? Jakie kolory łączyć ze sobą? Jak pomalować ściany, żeby nie było kiczowato? Postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania w tym artykule.

Co jest teraz na topie?

Jeszcze nie tak dawno ludzie malowali ściany na intensywne kolory - różowy, pomarańczowy, niebieski - teraz odchodzą do lamusa. Oczywiście są osoby, które nadal preferują te kolory, jednak naszym zdaniem są już kiczowate. Owszem, możesz używać intensywnych kolorów, ale nie maluj od razu wszystkich ścian, w zupełności wystarczy pomalowana jedna ściana w tak intensywnej barwie, resztę pomaluj w kolorach pastelowych - jasnych.

Obecnie w katalogach wnętrzarskich królują wszelkie biele po szarości. Kolory jasne są łączone z ciemnymi i to wygląda bardzo dobrze. A jakie kolory można ze sobą łączyć? Świetnie wygląda łączenie tego samego koloru, jednak w innym stopniu nasycenia. Możesz pomalować jedną ścianę w odcieniu butelkowej zieleni, a resztę w bardzo jasnej zieleni, pastelowe róże z fuksją, granat z błękitem, itp.

Najbezpieczniejszą opcją jest pomalowanie ścian na biało, a ubarwić pomieszczenie można dodatkami - fioletowa welurowa kanapa, złoty stolik kawowy, surowe drewno na podłodze, ciemne zielone zasłony i wiele więcej pięknych dodatków. Dekoracje oraz meble są najważniejszym elementem w pomieszczeniu, to one stanowią wystrój wnętrza i nadają pomieszczeniu charakteru. Nie zastanawiaj się długo nad kolorem ścian, a poświęć więcej czasu na dekorację i meble.